SearchMenu

Office Hours: Teaching Assistants

Fall 2016 Teaching Assistants


Name Course Section Office Office Hours
Nguyen, Andrew 3C A01-2 AP&M 2331 Th 3:00-5:00 (AP&M 7421)
Hua, Andrew 3C A03-4 AP&M 2331 M 12:00-1:00, F 2:00-3:00
Armas, Anthony 3C B01 AP&M 2331 M 1:00-2:00
Luo, Xiaohe 3C B02 AP&M 2331 M 11:00-12:00 (AP&M 2402)
Jou, Amy 3C B03 AP&M 2331 Tu 5:00-6:00
Cheung, Matthew 3C B04 AP&M 2331 W 4:00-5:00
Gong, Huangxuanyu 4C A01 AP&M 2331 W 3:00-3:50
Nguyen, Phi-Khanh 4C A02 AP&M 2331 W 12:00-1:00
Trisal, Ashwin 4C A03-4 AP&M 2331 W 9:00-10:00, Th 1:00-2:00
Cui, Wanting 11 A01-2 AP&M 2331 M 5:00-7:00
Jiang, He 11 A03-4 AP&M 5829 M 4:00-6:00
Alzate, Hunter 11 A05-6 AP&M 2313 W 9:00-11:00
Chan, Colleen 11 B01, B06 AP&M 2331 Th 4:00-5:00, Tu 9:00-10:00 (AP&M 5829)
Chen, He 11 B02-3 AP&M 6446 Tu 1:30-2:30, Th 1:30-2:30
Reed, Alexander 11 B04-5 AP&M 2331 W 8:00-9:00, F 12:00-1:00
Palacharla, Veera Mouli 18 A01-2 AP&M 2313 Th 11:00-12:00, Th 10:00-11:00 (AP&M B432)
Chan, Alice 18 A03-6 AP&M 7218 M 10:00-11:00, Th 2:00-3:00, Tu 4:00-5:00 (AP&M B432), Th 4:00-5:00 (AP&M B432)
Evert, Eric 18 B01-2 AP&M 6452 W 4:00-5:00, M 11:00-12:00 (AP&M B432)
Ayvazov, Aleksandr 18 B03-4 AP&M 6446 Th 12:00-1:00, Tu 1:00-2:00 (AP&M B432)
Shivaswamy, Ruchika 18 B05-6 AP&M 2313 M 3:30-4:30, Th 3:30-4:30 (AP&M B432)
Robins, Jacob 18 C01-4 AP&M 6436 M 3:00-5:00, W 3:00-5:00 (AP&M B432)
Higgins, Zachary 18 C05-8 AP&M 5412 M 2:00-4:00, Tu 1:00-3:00 (AP&M B432)
Engelman, Katherine 18 D01-2 AP&M 6436 Th 12:00-2:00
Pikula, Nina 18 D03-6 AP&M 6432 Th 10:30-11:30, Th 2:00-4:00, Th 8:00-9:00
Park, Sohyeon 10A A01-2 AP&M 2331 Th 6:00-8:00
Liu, Sijia 10A A03-4 AP&M 2331 WF 10:00-11:00
Zhu, Ziyan 10A A05-6 AP&M 6446 F 3:00-5:00 (AP&M B402)
Meneses Cime, Karina 10A B01-2 AP&M 2331 MTh 10:00-11:00
Loschen, Marc 10A B03-6 AP&M 5412 W 3:00-5:00, W 10:00-11:00 (AP&M B402), Th 11:00-12:00 (AP&M B402)
Huang, Chengjie 10A C01-2 AP&M 6446 W 6:00-7:00, Th 5:00-6:00, By Appt
Reisin-Tzur, Eilon 10A C03-4 AP&M 5218 W 10:00-11:00
Yang, Yifu 10A C05-6 AP&M 2331 Th 10:00-12:00
Rava, Denise 10B A01-2 AP&M 6414 W 2:00-3:00, W 3:00-4:00 (AP&M B402)
Orlinsky, Kayla 10B A03-4 AP&M 2331 MTh 2:00-3:00
Wang, Esther 10B A05-6 AP&M 2331 Tu 12:00-2:00
Lu, Siwei 10B A07-8 AP&M 2331 Tu 11:00-12:00, F 1:00-2:00
Chunyi, Lyu 10B B01-4 AP&M 5412 M 2:50-4:50, W 3:00-5:00
Rong, Zhihao 10B B05 AP&M 2331 W 11:00-12:00
Yao, Yuanxin 10B B06 AP&M 2331 Tu 3:30-4:30 (AP&M 2313), By Appt
Huo, Ran 10C A01 AP&M 2331 Tu 9:00-10:00
Kunda, Ashok 10C A02 AP&M 2331 Tu 2:00-3:00
Gu, Zhihua 10C A03-4 AP&M 2331 W 3:00-4:00 (AP&M 5829), F 11:00-12:00
Bird, Jasper 10C A05-6 AP&M 6414 W 10:00-11:00, M 11:00-12:00 (AP&M B402)
Yu, Xi 10C B01-2 AP&M 2331 W 2:00-4:00 (AP&M B402)
Gui, Toni 10C B03-4 AP&M 6446 W 11:00-12:00, M 11:00-12:00 (AP&M B402)
Yee, Mark 10C B05-6 AP&M 2331 W 5:00-6:00, Th 12:00-1:00
Wogulis, Linda 10C B07-8 AP&M 2331 M 3:00-4:00, M 7:00-8:00
Lin, Tuo 20A A01-4 AP&M 5412 W 5:30-7:00
Chen, Mingjie 20A A05-6 AP&M 6414 Tu 10:00-11:00, Th 10:00-11:00 (AP&M B402)
Nie, Jiaxi 20A A07-8 AP&M 6414 Tu 9:00-9:45, Tu 10:00-11:00 (AP&M B402)
Liu, Zhiling 20A B01-4 AP&M 5412 Th 3:00-4:50, F 3:00-4:50
Fu, Yu 20A B05-6 AP&M 6414 Th 2:00-3:00, M 3:00-4:00 (AP&M B402), By Appt
Konwar, Rajdeep 20A C01-4 AP&M 5412 M 4:00-5:00, F 3:00-4:00, M 1:00-2:00 (AP&M B402), W 3:00-4:00 (AP&M B402)
Wang, Jiawen 20A C05-6 AP&M 2313 M 11:00-12:00, F 12:00-1:00 (AP&M B402)
Kuchibhotla, Shanmukha 20A D01-4 AP&M 5412 M 10:00-12:00, F 11:00-1:00 (AP&M B402)
Garg, Abhinav 20A D05-6 AP&M 2313 Th 12:00-1:00, Th 1:00-2:00 (AP&M B402)
Mukhedkar, Paresh 20B A01,
A06,
A09-10
AP&M 2313 W 11:30-1:30, M 12:00-2:00 (AP&M B402)
Strahl, Perry 20B A02-5 AP&M 6422 Tu 1:00-3:00, W 12:00-2:00 (AP&M B402)
Udomchatpitak, Nantawat 20B A07-8 AP&M 5801 Tu 3:00-4:45, M 12:00-1:00 (AP&M B402)
Kroes, Daniel 20B B01-2 AP&M 6414 Th 1:00-2:00, F 11:00-12:00 (AP&M B402)
Kurukunda, Venkata 20B B03-6 AP&M 2313 Tu 3:00-5:00, M 3:00-5:00 (AP&M B402)
Gupta, Rajat 20B C01-4 AP&M 2313 M 9:00-11:00, M 7:00-9:00 (AP&M B402)
Kong, Lingyi 20B C05-6 AP&M 6446 Th 10:30-11:30, Tu 10:30-11:30 (AP&M B402)
Sivakumar, Preeti 20B D01-4 AP&M 2313 W 12:00-2:00, MW 4:00-5:00 (AP&M B402)
Lee, Sung 20B D05-8 AP&M 5412 M 9:00-11:00, Th 12:00-2:00 (AP&M B402)
Tran, Tam 20B E01-4 AP&M 5412 M 12:00-2:00, M 5:00-6:00, F 10:00-11:00
Lai, Chen 20C A01-2 AP&M 6446 W 5:00-6:00, W 4:00-5:00 (AP&M B402)
Zhu, Tingyi 20C A03-6 SDSC E294 W 2:00-4:00 (AP&M 6444), F 10:00-12:00 (AP&M B402)
Ravichandran, Anirudh 20C B01-2 AP&M 2313 Tu 9:30-10:30, F 7:00-8:00
Sidrach De Cardona Mora, Juan 20C B03-6 AP&M 5412 M 3:00-5:00 (AP&M 2402), M 5:00-7:00 (AP&M B402)
Tong, Xin 20C B07-8 AP&M 6414 Th 9:00-11:00
Gunaji, Kirstyn 20C B09-10 AP&M 2313 Tu 8:00-9:00, Tu 9:00-10:00 (AP&M B402)
Yu, Lu 20C C01-4 AP&M 2313 M 3:00-5:00, M 5:00-7:00 (AP&M B402)
Lacini, Justin 20C C05-8 SDSC 292E Tu 10:00-12:00 (AP&M B402), Tu 1:00-3:00
Srivastava, Nimish 20C C09-10 AP&M 2313 Th 9:00-10:00, W 9:00-10:00 (AP&M B402)
Zhang, Yongjia 20C D01-4 AP&M 5412 W 9:00-11:00, W 7:00-9:00 (AP&M B402)
Remigio, Raymond 20C D05-6 AP&M 2313 M 1:00-1:50, Th 10:00-10:50 (AP&M B402)
Gupta, Ishan 20C D07-10 AP&M 2313 M 9:00-11:00
Bartle, Kate 20C E01-4 AP&M 2313 Tu 10:00-11:00, F 2:00-3:00, Tu 11:00-12:00 (AP&M B402), F 1:00-2:00 (AP&M B402)
Tu, Yucheng 20C E05-8 AP&M 5412 TuTh 11:00-12:00, TuTh 10:00-11:00 (AP&M B402)
Zhang, Xuyu 20D A01-4 AP&M 2313 F 3:00-5:00, W 10:00-11:00 (AP&M B432), W 3:00-4:00 (AP&M B432)
Kodumuru, Harshith 20D A05-6 AP&M 2313 Th 1:00-2:00, Th 12:00-1:00 (AP&M B432)
Paranjape, Amey 20D A07-8 AP&M 2313 Tu 2:00-3:00, Tu 3:00-4:00 (AP&M B432)
Xu, Loker 20D B01-4 AP&M 2313 M 12:00-1:00, Tu 1:00-2:00, M 1:00-3:00 (AP&M B432)
Marupaka, Phani 20D B05-6 AP&M 2313 M 11:00-12:00, M 1:00-2:00 (AP&M B432)
Marupaka, Phani 20D C01-2 AP&M 2313 M 12:00-1:00, M 2:00-3:00 (AP&M B432)
Wong, Adrian 20D C03-6 AP&M 5412 Tu 2:00-4:00 (AP&M 2402), Th 2:00-4:00 (AP&M B432)
Kodumuru, Harshith 20D D01-2 AP&M 2313 Th 11:00-12:00, Th 10:00-11:00 (AP&M B432)
Renukuntla, Bhanu 20D D03-6 AP&M 2313 Th 3:30-5:30
Shah, Parth 20D D07-8 AP&M 6446 Th 1:00-2:00, F 12:00-1:00 (AP&M B432)
Howland, Porter 20E A01-2 AP&M 6446 W 3:00-5:00
Ganzberger, Geoff 20E A03-6 AP&M 6452 Tu 5:00-7:00, W 4:00-6:00
Matti, Satish 20E A07-10 AP&M 2313 M 2:00-6:00
Jian, Zhongrong 20E B01-2 AP&M 6446 M 10:00-12:00
Lubyanaya, Diana 20E B03-6 AP&M 5412 F 9:30-1:30
Babaeian, Amir 20E B07-8 AP&M 5720 Th 3:50-5:50
Lybrand, Eric 31A A01-2 AP&M 6446 Tu 9:00-11:00, Th 10:00-12:00
Smith, Daniel 100A A01-2 AP&M 6422 Tu 11:00-1:00, M 8:00-10:00, By Appt
Brivio, Iacopo 100A A03 SDSC 292E Tu 5:00-6:00
Fan, Chao 102 A01-2 AP&M 5412 Tu 4:00-6:00
Verhaegen, Samuel 102 A03-4 AP&M 6414 Th 4:00-6:00
Kitsela, Roman 102 A05-6 AP&M 6452 Tu 10:00-12:00
Copeland, Daniel 103A A01-2 AP&M 6436 Tu 4:00-6:00, W 11:00-1:00
Wear, Peter 103A B01-2 AP&M 6132 W 3:30-4:30, Th 11:00-1:00
Jiang, Zonglin 103A C01-2 SDSC E296 Tu 11:00-12:00, Th 8:00-11:00
Thamrongpairoj, Sittipong 104A A01-2 AP&M 6434 W 9:00-11:00, F 9:00-11:00
Postema, Jacob 109 A01-2 AP&M 6132 M 12:00-1:00, Tu 1:00-2:00
Bodnar, Michelle 109 A03-4 AP&M 6434 W 1:00-3:00, F 9:00-11:00
Weispfenning, Stephan 109 B01-2 AP&M 6434 W 11:00-12:00, W 3:00-4:00, F 8:30-9:30, F 11:00-12:00 (AP&M 5829)
Spaas, Pieter 109 B03 AP&M 6446 Tu 1:00-3:00
Li, Xiaolong 109 C01-2 AP&M 6444 W 10:00-12:00, By Appt
Li, Zihao 109 C03 SDSC E293 Tu 10:00-11:00
Ly, An 109 D01-2 AP&M 6436 Tu 10:00-11:00, Tu 3:00-4:00, Th 2:00-3:00, F 4:00-5:00
Li, Zihao 109 D03 SDSC E293 Tu 9:00-11:00
Ciotti, Benjamin 110A A01-2 AP&M 5712 W 1:00-2:00, Th 11:00-12:00, M 1:00-3:00
Pornnopparath, Donlapark 110A A03 AP&M 5748 Th 9:00-11:00
Ayvazov, Aleksandr 111A A01 AP&M 6446 Th 9:00-10:00, W 2:00-3:00
Acevedo, James 120A A01-2 AP&M 6436 MW 11:00-12:00, Th 1:00-2:00, Th 5:00-6:00
Cooper, Ryan 130A A01-2 AP&M 6436 Tu 11:00-3:00
Karlapati, Viswanatha 130A A03 AP&M 6446 Tu 12:00-1:00, M 4:00-5:00
Shin, Henry 140A A01-2 AP&M 5748 W 3:00-7:00
Delight, Olof 140A B01-2 AP&M 6446 Th 12:00-2:00, Th 3:30-5:30
Huang, Yesheng 142A A01-2 AP&M 5412 TuTh 9:00-11:00
Williams, Garrett 142A B01-2 AP&M 6414 M 10:00-12:00, Tu 9:00-11:00
Conder, Jonathan 142A C01-2 AP&M 6422 M 1:00-3:00, Th 2:00-4:00
Brivio, Iacopo 150A A01 AP&M 5412  
Pan, Ran 170A A01-2 SDSC E295 WF 1:00-2:00
Liang, Jingwen 170A A03 AP&M 6442 W 10:00-11:00
Shen, Xuefeng 170A A04 AP&M 5712 Tu 2:50-4:50
Su, Fangyao 170A A05-6 AP&M 5720 MF 12:00-1:00
Li, Hanbo 170A B01-2 AP&M 6442 Tu 10:00-12:00
Luo, Yi 174 A01-2 SDSC E106 F 4:00-5:00, Tu 2:00-3:00
Chen, Ashley 180A A01-2 AP&M 5720 Tu 11:00-12:30, Th 1:00-2:00, F 2:00-3:30
Fu, Yingjia 180A A03-4 AP&M 5412 Tu 9:00-10:30, Tu 3:00-4:30, Th 9:00-10:00
Mavrin, Artem 180A A05-6 AP&M 5412 MF 11:00-12:00, TuTh 4:00-5:00
Hoang, An Vy 180A A07-8 AP&M 6436 MTuF 10:00-10:50, Tu 2:30-4:00
Chen, Shiyun 180A A09 AP&M 6432 TuTh 4:00-5:00
Liu, Yuchao 180A B01 AP&M 6432 Th 3:00-5:00, By Appt
Guo, Jiaqi 180A B02-3 AP&M 6442 Th 1:00-3:00
Ying, Andrew 180A B04 AP&M 5412 W 1:00-3:00
Ho, Ching 180A B05-6 AP&M 5760 M 3:00-4:00, Th 8:50-9:50
Hou, Marquis 181B A01-2 SDSC E106 M 11:10-12:10, Th 2:00-3:00
Qiu, Dun 184A A01, A04 SDSC E294 W 1:00-3:00
Meyer, Kyle 184A A02-3 AP&M 6446 M 11:00-12:00, Th 1:00-2:00
Fernandez, Scott 184A A05-6 AP&M 5768 Tu 1:30-3:30